NOVO ŠOLSKO LETO – NOVE VREDNOTE

V šolskem letu 2017/2018 nadaljujemo s projektom ŽIVIMO VREDNOTE. Osredotočili se bomo na nove štiri vrednote – PRIJATELJSTVO, SOLIDARNOST, SPOŠTOVANJE in NARAVA.
Prepričani smo, da bomo skupaj z 8 krogi odličnosti in poudarjanjem vrednot skrbeli za naš lepši vsakdan. Podpirajte nas pri tem tudi vi.

SOLIDARNOST in PRIJATELJSTVO

V prvem delu šolskega leta bodo več pozornosti vrednotam namenili učenci 1., 2., 5., 8. in 9. razreda.
Na področju SOLIDARNOSTI bodo s skupnimi aktivnostmi sodelovali drugošolci in petošolci. Prvošolci, osmošolci in devetošolci pa se bodo združili v PRIJATELJSTVU.

Za začetek pa se že vsak petek v času glavnega odmora prepuščamo zvokom skladb, ki nas vabijo k omenjenim vrednotam. Trenutke nam s svojimi skladbami polepšajo naslednji izvajalci: Beatles – With a little help of my friends, USA for Africa – We are the world, Birdy – People help the people, Wiz Khalifa feat Charlie Puth – See you again, Čuki – Zgodba o prijateljstvu, Andrej Šifrer – Za prijatelje, Queen – Friends will be friends, War – Why can’t we be friends, Ross Lynch & Laura Marano – You can come to me, Justin Bieber & Bloodpop – Friends, Bruno Mars – Count on me, Pop Design – Zbogom, moja lepa dolenjska vas, Ko si na tleh, Dolinarji – Za vedno prijatelja, Ditka – Ne bodi kot drugi, Hazard – Vsak je sam in Naša četica koraka.

DRUGOŠOLCI, PETOŠOLCI IN SOLIDARNOST

Simbol solidarnosti je vetrnica in prav vetrnico so v sklopu projekta Živimo vrednote skupaj izdelovali učenci 2. in 5. razreda.
Svoje izdelke so na koncu tudi preizkusili (v takrat še zimskih razmerah), vi pa si lahko ogledate nekaj fotografij.

GRADIMO PRIJATELJSTVO

Učenci 1., 8. in 9. razreda so v času veselega decembra na 15 skupnih delavnicah (risanje, kuhanje, ples, lego kocke, sestavljanke, zapestnica prijateljstva, družabne igre …) tkali prijateljske vezi in lepo jih je bilo videti, kako so si tudi kasneje ob srečanjih na hodnikih pomahali v pozdrav. Za vas nekaj decembrskih utrinkov …

SPOŠTOVANJE

Učenci 3. in 6. razreda so z medsebojnim sodelovanjem razvijali spoštovanje (tako do dela, starejših oseb, zaposlenih, narave …). V manjših mešanih skupinah so pomagali v jedilnici – predvsem starejšim občanom, ki prihajajo na kosilo ter učiteljicam podaljšanega bivanja, zjutraj pred poukom so čistili okolico šole, po pouku pa pomagali čistilkam (predvsem pri sortiranju smeti po učilnicah ter pospravljanju miz in stolov). Učenci so bili pridni in prizadevni, vsi ostali sodelujoči pa zelo navdušeni.

K spoštovanju pa so nas vsak petek spodbujali tudi naslednji izvajalci: Aretha Franklin (Respect), DJ Bobo (Respect yourself), Erasure (A little respect), Israel Kamakawiwo’ole (Somewhere over the rainbow), Marvin Gaye (I’m gonna give you respect), Murat & Jose (Od ljudi za ljudi), Neca Falk (Rad imej (živali in cvetlice)), Nina Pušlar (Ta svet ne zna živet), Rendez-vous (Zelena je moja dolina), Peter Gabriel (Book of love), Robbie Williams (Love my life), Tina Turner (Show some respect), USA for Africa (We are the world) ter Zlatko feat. Senidah (Več od lajfa).

NARAVA

Kot zadnjo vrednoto smo se posvetili naravi. V mesecu maju so sedmošolci za učence 4. razreda pripravili različne dejavnosti na prostem, v naravi (gozd, polje, travnik …).

Tudi pesmi o naravi, ki so nam popestrile pomladne dni, ni manjkalo: Modrijani (Ti moja rožica), Louis Armstrong (What a wonderful world), Atomik Harmonik (Lep sončen dan), Marjan Smode (Mrtva reka, Ne umiraj, moj gozd), Ana Pupedan (Vrtičkarji), Ansambel bratov Avsenik (Slovenija, od kod lepote tvoje, Na Golici), Na planincah sončece sije, Soy Luna (Vives en mi), Ed Sheeran (Castle on the hill), Big foot mamma (Črn tulipan), Siddharta (Narava, Na soncu), Aleksander Mežek (Siva pot), Jaz sem jež, Rok Hvala (Pesem naravi), Marjana Deržaj (Zvončki in trobentice), Tomaž Domicelj (Na planini je živel), Tom Jones (Green green grass of home), Čuki (Greva gor v hribe, Čebelice).

NARAVA

SOLIDARNOST