Srednja vzgojiteljska šola, gimnazija in umetniška gimnazija Ljubljana

Vabljeni na dneve odprtih vrat Srednje vzgojiteljske šole, gimnazije in umetniške gimnazije Ljubljana. Vabijo vas, da bolje spoznate programa predšolska vzgoja in gimnazija.

Dnevi odprtih vrat bodo potekali:

Za smer predšolska vzgoja na Kardeljevi ploščadi 16:

• torek, 19. 11. 2019, ob 8.00,
  • torek, 26. 11. 2019, ob 8.00.

Za smer gimnazija na Kardeljevi ploščadi 28a:

• torek, 19. 11. 2019, ob 8.00,
  • torek, 26. 11. 2019, ob 8.00.

Učenci se morajo za izbrani termin prijaviti preko spletne prijavnice na spletni strani šole (povezava) in sicer najkasneje do petka, 15. 11. 2019, oz. 22. 11.2019.

Dan odprtih vrat in Noč na Gimnaziji Kranj

Gimnazija Kranj vas vabi na dan odprtih vrat v torek, 26. novembra 2019, od 14. ure dalje in v četrtek, 28. novembra 2019, od 8. ure dalje. Učenci boste lahko po lastni izbiri obiskali redni pouk in začutili, kako je biti dijak Gimnazije Kranj.

Prav tako pa vas vabijo na dogodek Noč na Gimnaziji Kranj, ki se bo odvijal 6. do 7. decembra 2019. Prijave so že odprte: http://www.gimkr.si/dogodki-in-projekti/prijava-na-dogodek/noc-na-gimnaziji-kranj-2019/

Dodatne informacije:

PRIHOD: petek, 6. december 2019, ob 16.00, skozi stranski vhod pri Hotelu Creina
ODHOD: sobota, 7. december 2019, ob 12.00

Noč ima svojo moč in preživeli jo boste na Gimnaziji Kranj. Preizkusili se boste v vlogi naravoslovnega znanstvenika, izvajali zanimive pokalne, kadeče in svetleče kemijske poskuse, raziskovali življenje pod mikroskopom ter razvozlali skrivno pisavo in spoznali delovanje svojih mišic. Ko se večer prevesi v noč, bo čas za strateško igro in druženje z dijaki. Zjutraj pa boste preverili, koliko bakterij je čez noč zraslo na gojiščih, kamor ste odtisnili svoje roke, se rešili iz sobe za pobeg in še kaj. Udeleženci se boste preko situacijske igre prelevili v reševalce in tako spoznali osnove prve pomoči.

Program vodijo dijaki v sodelovanju z učitelji.

• prva pomoč
  • fizikalni poskusi
  • spoznavanje astronomije
  • opazovanje in izvajanje zanimivih kemijskih eksperimentov
  • izdelava mikroskopskega preparata
  • skrivna pisava
  • utrujanje mišic
  • razne družabne in športne igre.

Kaj potrebujem?

• Pripomočke za osebno higieno (milo, zobna ščetka, brisača …).
  • Primerno oblačilo in obutev (pižama, copati …).
  • Spalno vrečo, vzglavnik in odejo.
  • svetilko

Ponudba vključuje nočitev, prehrano, vodene naravoslovne delavnice. Dogodek je brezplačen.

Več informacij: organizatorka dogodka in profesorica biologije Urša Petrič: ursa.petric@gimkr.si

Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva

Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva je vseslovenski enodnevni dogodek, ko slovenska podjetja odprejo svoja vrata in obiskovalcem predstavijo delovne procese, naravo in pogoje dela v realnem okolju. Projektu se kot partnerji pridružujejo Zavod RS za zaposlovanje, Zavod RS za šolstvo ter Center RS za poklicno izobraževanje.
Dogodek je namenjen šolski mladini in njihovim staršem, srednješolcem, študentom in iskalcem zaposlitve, ki si želijo novih kariernih izzivov.

Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva bo potekal 28. novembra 2019 ob 16.30 uri v vseh podjetjih, ki jih boste našli na seznamu.

Seznam in prijavnica sta vam na voljo na spletni strani www.odkrijsvojtalent.si

Prijave za obisk podjetij se odprejo 4. novembra 2019 in so odprte do zapolnitve mest v podjetjih.

Dnevi odprtih vrat na GFP Kranj

Gimnazija Franceta Prešerna Kranj vas vabi na dneve odprtih vrat, ki bodo potekali:

• sreda. 4. 12. 2019 ob 18. uri,
  • četrtek, 9. 1. 2020 ob 18. uri,
  • četrtek, 30. 1. 2020 – dopoldan (Postani naš dijak za en dan).