Dan odprtih vrat in Noč na Gimnaziji Kranj

Gimnazija Kranj vas vabi na dan odprtih vrat v torek, 26. novembra 2019, od 14. ure dalje in v četrtek, 28. novembra 2019, od 8. ure dalje. Učenci boste lahko po lastni izbiri obiskali redni pouk in začutili, kako je biti dijak Gimnazije Kranj.

Prav tako pa vas vabijo na dogodek Noč na Gimnaziji Kranj, ki se bo odvijal 6. do 7. decembra 2019. Prijave so že odprte: http://www.gimkr.si/dogodki-in-projekti/prijava-na-dogodek/noc-na-gimnaziji-kranj-2019/

Dodatne informacije:

PRIHOD: petek, 6. december 2019, ob 16.00, skozi stranski vhod pri Hotelu Creina
ODHOD: sobota, 7. december 2019, ob 12.00

Noč ima svojo moč in preživeli jo boste na Gimnaziji Kranj. Preizkusili se boste v vlogi naravoslovnega znanstvenika, izvajali zanimive pokalne, kadeče in svetleče kemijske poskuse, raziskovali življenje pod mikroskopom ter razvozlali skrivno pisavo in spoznali delovanje svojih mišic. Ko se večer prevesi v noč, bo čas za strateško igro in druženje z dijaki. Zjutraj pa boste preverili, koliko bakterij je čez noč zraslo na gojiščih, kamor ste odtisnili svoje roke, se rešili iz sobe za pobeg in še kaj. Udeleženci se boste preko situacijske igre prelevili v reševalce in tako spoznali osnove prve pomoči.

Program vodijo dijaki v sodelovanju z učitelji.

• prva pomoč
  • fizikalni poskusi
  • spoznavanje astronomije
  • opazovanje in izvajanje zanimivih kemijskih eksperimentov
  • izdelava mikroskopskega preparata
  • skrivna pisava
  • utrujanje mišic
  • razne družabne in športne igre.

Kaj potrebujem?

• Pripomočke za osebno higieno (milo, zobna ščetka, brisača …).
  • Primerno oblačilo in obutev (pižama, copati …).
  • Spalno vrečo, vzglavnik in odejo.
  • svetilko

Ponudba vključuje nočitev, prehrano, vodene naravoslovne delavnice. Dogodek je brezplačen.

Več informacij: organizatorka dogodka in profesorica biologije Urša Petrič: ursa.petric@gimkr.si

Dan odprtih vrat SGGOŠ

Srednja gradbena, geodetska in okoljevarstvena šola Ljubljana vas vabi na dan odprtih vrat, ki bo 10. decembra 2019 ob 9. uri.

Predstavljeni bodo poklici: tesar, pečar – polagalec keramičnih oblog, kamnosek, zidar, upravljalec težke gradbene mehanizacije, gradbeni tehnik, geodetski tehnik in okoljevarstveni tehnik.

BC Naklo – Dijak za 1 dan

Biotehniški center Naklo vabi devetošolce, da se udeležite aktivnosti DIJAK ZA 1 DAN, kjer boste imeli možnost sodelovati pri rednem pouku različnih predmetov (tako gimnazijskih kot strokovnih programov). Aktivnost bodo izvajali v mesecu novembru oz. decembru, naknadni termini pa bodo še februarja in marca.

Več podrobnosti in prijavnice dobite pri šolski psihologinji Petri Cankar.

Dnevi odprtih vrat na GFP Kranj

Gimnazija Franceta Prešerna Kranj vas vabi na dneve odprtih vrat, ki bodo potekali:

• sreda. 4. 12. 2019 ob 18. uri,
  • četrtek, 9. 1. 2020 ob 18. uri,
  • četrtek, 30. 1. 2020 – dopoldan (Postani naš dijak za en dan).